Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Odwiedź nas także na:

Małgosia na liście najlepszych naukowców - TOP 2%

Opublikowano wyniki światowego rankingu najlepszych naukowców opracowanego przez Uniwersytet Stanforda

Wyniki World Ranking of Top Scientists w 2021 roku zostały opublikowane przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z Elsevier i SciTech Strategies. Ranking ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego, a na liście rankingowej znajdują się rankingowe nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy ze wszystkich dziedzin nauki oceniana jest według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia takie kryteria jak: indeks Hirscha, liczba cytowań (w tym autocytowań), Impact Factor, miejsce i rola na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce). Lista obejmowała prawie 186 tys. specjalistów z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin.

Na liście znajduje się 60 (o 12 więcej niż w roku ubiegłym) naukowców reprezentujących Uniwersytet Jagielloński, w tym 8 pracowników Wydziału Chemii, wśród których znajduje się także kierownik Zakładu i Zespołu Prof. dr hab. Małgorzata Barańska.

Gratulacje!

Więcej możesz przeczytać TUTAJ

Ania received funding as part of the project
Maja received scholarship and award